Dla tych, którzy lubią robić zapasy na dłuższy czas podpowiadamy kilka zasad jak je mrozić i odmrażać pieczywo, aby nadal było pyszne.
JAK MROZIĆ?
Kupuj pieczywo dobrej jakości na naturalnym zakwasie
Takie najlepiej znosi proces mrożenia i rozmrażania. Pieczywo wyrabiane na zakwasie z niewielkim dodatkiem drożdży, również całkiem nieźle się do tego nadaje. Chleby i bułki pieczone wyłącznie na drożdżach często po rozmrożeniu kruszeją i bywają niesmaczne. Nie wspominając już o tych, które mają w sobie masę „ulepszaczy” i „spulchniaczy” albo są wytwarzane z ciasta głęboko mrożonego.
Zamrażaj pieczywo kiedy jest jeszcze świeże
Najlepiej zaraz po jego zakupieniu, dzięki temu po rozmrożeniu będzie smakowało najlepiej. Jeżeli kupujemy ciepłe wyroby, to trzeba pamiętać, aby najpierw ostygły.
Zadbaj o to, aby podczas zamrażania, do chleba nie miało dostępu powietrze
Aby to osiągnąć, wyjmij chleb z oryginalnego opakowania i szczelnie opakuj bochenek w dwie nieuszkodzone foliowe torebki. Należy je mocno zawiązać, aby odciąć dopływ powietrza do bochenka.
Możesz zamrażać chleb podzielony na kromki
Dzięki temu masz później możliwość odmrażania tylko takiej ilości pieczywa, jakiej potrzebujesz. W takim wypadku, każdą kromkę zapakuj w osobną torebkę foliową (torebki możesz wykorzystywać wielokrotnie).
JAK ROZMRAŻAĆ?
Są na to dwa sposoby. Obydwa gwarantują, że można delektować się ciepłym pieczywem, które smakuje niemal tak dobrze, jak to zjedzone zaraz po zakupieniu w piekarni „Skalski”.
Sposób 1
Sposób 2
Smacznego!