_TOP_LOGO_TITLE

JAK MROZIĆ I ROZMRAŻAĆ PIECZYWO, ABY BYŁO SMACZNE?

Dla tych, którzy lubią robić zapasy na dłuższy czas podpowiadamy kilka zasad jak je mrozić i odmrażać pieczywo, aby nadal było pyszne.

JAK MROZIĆ?

Kupuj pieczywo dobrej jakości na naturalnym zakwasie

Takie najlepiej znosi proces mrożenia i rozmrażania. Pieczywo wyrabiane na zakwasie z niewielkim dodatkiem drożdży, również całkiem nieźle się do tego nadaje. Chleby i bułki pieczone wyłącznie na drożdżach często  po rozmrożeniu kruszeją i bywają niesmaczne. Nie wspominając już o tych, które mają w sobie masę „ulepszaczy” i „spulchniaczy”  albo są wytwarzane z ciasta głęboko mrożonego. 

Zamrażaj pieczywo kiedy jest jeszcze świeże

Najlepiej zaraz po jego zakupieniu, dzięki temu po rozmrożeniu będzie smakowało najlepiej. Jeżeli kupujemy ciepłe wyroby, to trzeba pamiętać, aby najpierw ostygły. 

Zadbaj o to, aby podczas zamrażania, do chleba nie miało dostępu powietrze

Aby to osiągnąć, wyjmij chleb z oryginalnego opakowania i szczelnie opakuj bochenek w dwie nieuszkodzone foliowe torebki. Należy je mocno zawiązać, aby odciąć dopływ powietrza do bochenka.

Możesz zamrażać chleb podzielony na kromki

Dzięki temu masz później możliwość odmrażania tylko takiej ilości pieczywa, jakiej potrzebujesz. W takim wypadku, każdą kromkę zapakuj w osobną torebkę foliową (torebki możesz wykorzystywać wielokrotnie).

JAK ROZMRAŻAĆ?

Są na to dwa sposoby. Obydwa gwarantują, że można delektować się ciepłym pieczywem, które smakuje niemal tak dobrze, jak to zjedzone zaraz po zakupieniu w piekarni „Skalski”.


Sposób 1

Sposób 2

Smacznego!